Falling Dots

Falling Dots - spil gratis online

Om Falling Dots

Dive into the minimalist world of Falling Dots, where quick reflexes and timing are key. Tap on plummeting red dots to score points in this escalating arcade challenge. Engage in friendly competition with friends and master the fast-paced thrill as the speed intensifies. Can you beat their score?

Sådan spiller du Falling Dots

Dette spil er bygget til en telefonskærm. Tryk og stryg for at spille, og tryk på Spil for at starte - det kører på denne side, uden noget der skal installeres.

Ofte stillede spørgsmål

Er Falling Dots gratis at spille?

Ja. Falling Dots er helt gratis at spille, uden betaling, uden prøveperiode og uden tilmelding.

Skal jeg downloade Falling Dots?

Nej. Falling Dots kører på denne side i din browser. Der er intet at installere.

Kan jeg spille Falling Dots på en telefon?

Ja. Falling Dots kører i en mobilbrowser såvel som på en computer, så du kan spille det på en telefon eller tablet uden en app.

Flere ball-spil